BPSC00131360821M00
Mfr.Part #
BPSC00131360821M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
BPSC
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Type :
Inductance :
820 µH
Q @ Freq :
Product Status :
Active
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
1.34Ohm Max
Package / Case :
Nonstandard
Chilisin Electronics BPSC00131360821M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD