BPSC00101151471M00
Mfr.Part #
BPSC00101151471M00
Inductance :
470 µH
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
DC Resistance (DCR) :
1.29Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BPSC00101151471M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD