BPSC00101140151M00
Mfr.Part #
BPSC00101140151M00
Package / Case
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Current - Saturation (Isat) :
960mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
DC Resistance (DCR) :
506mOhm Max
BPSC
Chilisin Electronics BPSC00101140151M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD