BPSC000707451R8M00
Mfr.Part #
BPSC000707451R8M00
Package / Case
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
4A
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Inductance :
1.8 µH
Q @ Freq :
Chilisin Electronics BPSC000707451R8M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD