BPSC000707408R7TS0
Mfr.Part #
BPSC000707408R7TS0
Package / Case
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
34mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Inductance :
8.7 µH
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Package / Case :
Nonstandard
Chilisin Electronics BPSC000707408R7TS0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD