BPSC00060630391TS0
Mfr.Part #
BPSC00060630391TS0
Package / Case
Nonstandard
Tolerance :
±30%
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
130mA
Inductance :
390 µH
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Chilisin Electronics BPSC00060630391TS0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD