BPSC000505305R6TS0
Mfr.Part #
BPSC000505305R6TS0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Series :
BPSC
Current - Saturation (Isat) :
1.17A
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Type :
Tolerance :
±30%
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Product Status :
Active
Features :
DC Resistance (DCR) :
100.9mOhm Max
Inductance :
5.6 µH
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Chilisin Electronics BPSC000505305R6TS0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD