BPSC00050520560TS0
Mfr.Part #
BPSC00050520560TS0
Package / Case
Nonstandard
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Ratings :
Tolerance :
±30%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Current - Saturation (Isat) :
260mA
DC Resistance (DCR) :
1.08Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
56 µH
Features :
Chilisin Electronics BPSC00050520560TS0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD