BPSC000404303R3T00
Mfr.Part #
BPSC000404303R3T00
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Features :
Current Rating (Amps) :
2 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
72.1mOhm Max
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±30%
Type :
Inductance :
3.3 µH
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Chilisin Electronics BPSC000404303R3T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD