BPSC000404182R2TS1
Mfr.Part #
BPSC000404182R2TS1
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±30%
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR) :
72mOhm Max
Inductance :
2.2 µH
Chilisin Electronics BPSC000404182R2TS1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD