BPSC000303206R8MHP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPSC000303206R8MHP
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
BPSC
Shielding :
Shielded
Features :
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Inductance :
6.8 µH
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
195mOhm Max
Size / Dimension :
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
1.1 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Chilisin Electronics BPSC000303206R8MHP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD