BPSC000303202R2MHP
Mfr.Part #
BPSC000303202R2MHP
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Features :
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Inductance :
2.2 µH
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BPSC000303202R2MHP
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD