BPRR001010512R2TA0
Mfr.Part #
BPRR001010512R2TA0
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
8 A
Type :
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Inductance :
2.2 µH
Current - Saturation (Isat) :
10A
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Size / Dimension :
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Ferrite
Chilisin Electronics BPRR001010512R2TA0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD