BPRR00101051100MA0
Mfr.Part #
BPRR00101051100MA0
Tolerance :
±20%
Inductance :
10 µH
DC Resistance (DCR) :
26mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
4.3 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
6A
Size / Dimension :
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Ferrite
Chilisin Electronics BPRR00101051100MA0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD