BPRR001010413R3TA0
Mfr.Part #
BPRR001010413R3TA0
Current - Saturation (Isat) :
8A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
Tolerance :
±30%
Inductance :
3.3 µH
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Current Rating (Amps) :
7.2 A
Size / Dimension :
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) :
10.3mOhm Max
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BPRR001010413R3TA0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD