BPRR001010412R2TA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPRR001010412R2TA0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
BPRR
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Type :
Features :
DC Resistance (DCR) :
7.2mOhm Max
Size / Dimension :
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Package / Case :
Nonstandard
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
8.2 A
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
10.4A
Tolerance :
±30%
Ratings :
Inductance :
2.2 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
Chilisin Electronics BPRR001010412R2TA0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD