BPRR001010313R6M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPRR001010313R6M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Q @ Freq :
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
5.56A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Series :
BPRR
Type :
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
4.7 A
DC Resistance (DCR) :
21mOhm Max
Inductance :
3.6 µH
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Chilisin Electronics BPRR001010313R6M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD