BPPM00121164800X00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPPM00121164800X00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CHOKE CMC WW
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Features :
Impedance @ Frequency :
230 Ohms @ 100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.2mOhm (Typ)
Series :
BPPM
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Height (Max) :
0.252" (6.40mm)
Voltage Rating - AC :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.472" L x 0.425" W (12.00mm x 10.80mm)
Approval Agency :
Current Rating (Max) :
10A
Ratings :
Product Status :
Active
Filter Type :
Signal Line
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Rating - DC :
80V
Chilisin Electronics BPPM00121164800X00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD