BPDR000808401R8T00
Mfr.Part #
BPDR000808401R8T00
Package / Case
3131 (8080 Metric)
Package / Case :
3131 (8080 Metric)
DC Resistance (DCR) :
15.6mOhm Max
Tolerance :
±30%
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
6.8 A
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Inductance :
1.8 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Chilisin Electronics BPDR000808401R8T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD