BPDR00080840100T00
Mfr.Part #
BPDR00080840100T00
Package / Case
3131 (8080 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Ratings :
Current Rating (Amps) :
3.2 A
Current - Saturation (Isat) :
3A
Inductance :
10 µH
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%
Package / Case :
3131 (8080 Metric)
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Type :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Chilisin Electronics BPDR00080840100T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD