BPDR00070740100M00
Mfr.Part #
BPDR00070740100M00
Series :
BPDx
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
38mOhm Max
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
Inductance :
10 µH
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Current - Saturation (Isat) :
2A
Shielded
Chilisin Electronics BPDR00070740100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD