BPDR00070730120M00
Mfr.Part #
BPDR00070730120M00
Package / Case
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
1.55A
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Inductance :
12 µH
Current Rating (Amps) :
1.55 A
Features :
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Series :
BPDx
Chilisin Electronics BPDR00070730120M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD