BPDR000606556R8M00
Mfr.Part #
BPDR000606556R8M00
DC Resistance (DCR) :
35.5mOhm Max
Current Rating (Amps) :
3.5 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Tolerance :
±20%
Inductance :
6.8 µH
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Chilisin Electronics BPDR000606556R8M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD