BPDR00060630560T00
Mfr.Part #
BPDR00060630560T00
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
56 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±30%
Current - Saturation (Isat) :
580mA
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
DC Resistance (DCR) :
305mOhm Max
Size / Dimension :
0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Current Rating (Amps) :
580 mA
Chilisin Electronics BPDR00060630560T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD