BPDR00050530470T00
Mfr.Part #
BPDR00050530470T00
Package / Case
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±30%
DC Resistance (DCR) :
587mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
480mA
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Current Rating (Amps) :
480 mA
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
47 µH
Series :
BPDx
Chilisin Electronics BPDR00050530470T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD