BPDR00050530101M00
Mfr.Part #
BPDR00050530101M00
Package / Case
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
290mA
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
1.02Ohm Max
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Current Rating (Amps) :
290 mA
Ratings :
Tolerance :
±20%
Inductance :
100 µH
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Chilisin Electronics BPDR00050530101M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD