BPDR00050520330T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPDR00050520330T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
Tolerance :
±30%
Product Status :
Active
Type :
Features :
Size / Dimension :
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
694mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
320 mA
Inductance :
33 µH
Shielding :
Shielded
Series :
BPDx
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Chilisin Electronics BPDR00050520330T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD