BPDN00040423330M00
Mfr.Part #
BPDN00040423330M00
Package / Case
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Inductance :
33 µH
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
381mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Chilisin Electronics BPDN00040423330M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD