BPDL000303124R7M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPDL000303124R7M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
880 mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series :
BPDx
Type :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
4.7 µH
Features :
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Chilisin Electronics BPDL000303124R7M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD