BPDH00070730100M00
Mfr.Part #
BPDH00070730100M00
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps) :
2.3 A
Inductance :
10 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BPDH00070730100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD