BPDH00040415100M00
Mfr.Part #
BPDH00040415100M00
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
10 µH
Current - Saturation (Isat) :
1A
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
670 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
440mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Chilisin Electronics BPDH00040415100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD