BPDC00050530150T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPDC00050530150T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.05 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
15 µH
Q @ Freq :
Series :
BPDC
DC Resistance (DCR) :
137mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Supplier Device Package :
Material - Core :
Ferrite
Features :
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Type :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BPDC00050530150T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD