BPDC000303108R2M00
Mfr.Part #
BPDC000303108R2M00
Current Rating (Amps) :
560 mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
310mA
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
8.2 µH
Active
Chilisin Electronics BPDC000303108R2M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD