BPDC000303102R4T00
Mfr.Part #
BPDC000303102R4T00
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
2.4 µH
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
580mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
119mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.1 A
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Chilisin Electronics BPDC000303102R4T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD