BPDC00030310270T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPDC00030310270T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
320 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Series :
BPDC
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
27 µH
Type :
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
1.11Ohm Max
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation (Isat) :
160mA
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Chilisin Electronics BPDC00030310270T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD