BPCI00121210101MA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPCI00121210101MA0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Ratings :
Features :
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
3.1A
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Product Status :
Active
Series :
BPCI
Material - Core :
Ferrite
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
100 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Multilayer
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Chilisin Electronics BPCI00121210101MA0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD