BPCI00070746471MA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPCI00070746471MA0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Ferrite
Series :
BPCI
Frequency - Self Resonant :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Multilayer
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Current Rating (Amps) :
400 mA
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
490mA
DC Resistance (DCR) :
2.44Ohm Max
Inductance :
470 µH
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Ratings :
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics BPCI00070746471MA0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD