BPAS00080845220T00
Mfr.Part #
BPAS00080845220T00
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Current - Saturation (Isat) :
1.7A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
DC Resistance (DCR) :
69mOhm Max
Inductance :
22 µH
Current Rating (Amps) :
2.4 A
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Ratings :
Chilisin Electronics BPAS00080845220T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD