BPAL00060645330M0E
Mfr.Part #
BPAL00060645330M0E
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Type :
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
BPAL
Size / Dimension :
0.264" L x 0.236" W (6.70mm x 6.00mm)
Inductance :
33 µH
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Chilisin Electronics BPAL00060645330M0E
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD