BPAL000606451R5M0E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPAL000606451R5M0E
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.264" L x 0.236" W (6.70mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Series :
BPAL
Features :
Type :
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
13mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
1.5 µH
Shielding :
Shielded
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Current Rating (Amps) :
4.5 A
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Chilisin Electronics BPAL000606451R5M0E
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD