BN104K0473J--
Mfr.Part #
BN104K0473J--
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.500Lx0.205W 12.70mmx5.20mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Series :
BN
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
220V
Height Seated (Max) :
0.535 13.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C