BN104I0223J--
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BN104I0223J--
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated DC :
400V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
200V
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
10.0076mm
Published :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Height Seated (Max) :
0.362 9.20mm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
ECCN Code :
EAR99
Applications :
High Pulse, DV/DT
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.500Lx0.165W 12.70mmx4.20mm