BN074G0473M--
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BN074G0473M--
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.047UF 20% 250VDC RAD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated AC :
115V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Pulse, DV/DT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
7.493mm
Size / Dimension :
0.366Lx0.130W 9.30mmx3.30mm
Series :
BN
Termination :
PC Pins
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 115
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C