BMMN000505182R2MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMMN000505182R2MX1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Molded
Series :
BMMN
Inductance :
2.2 µH
Current Rating (Amps) :
4.7 A
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat) :
6A
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
Material - Core :
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BMMN000505182R2MX1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD