BMMA001313504R7MV1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMMA001313504R7MV1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
12 A
Supplier Device Package :
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Type :
Molded
Inductance :
4.7 µH
Current - Saturation (Isat) :
27A
Features :
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
BMMA
Size / Dimension :
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics BMMA001313504R7MV1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD