BMCA000606301R0MD1
Mfr.Part #
BMCA000606301R0MD1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
BMCA
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Molded
Current - Saturation (Isat) :
22A
Inductance :
1 µH
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
Material - Core :
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
11 A
Features :
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Chilisin Electronics BMCA000606301R0MD1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD