BMC2EY0060AN
Mfr.Part #
BMC2EY0060AN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
BMC 1210 60R 25% A GEN C
Current Rating (Max) :
400mA
Impedance @ Frequency :
60 Ohms @ 100 MHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.059" (1.50mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C