BMC2EY0052AN
Mfr.Part #
BMC2EY0052AN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
BMC 1210 52R 25% A GEN C
Impedance @ Frequency :
52 Ohms @ 100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height (Max) :
0.059" (1.50mm)
Current Rating (Max) :
400mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)