BLP15H9S100GZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLP15H9S100GZ
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT-1483-1
Datasheet
Download
Description
BLP15H9S100G/SOT1483/REELDP
Stock
128
In Stock :
128
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Voltage - Rated :
50 V
Current Rating (Amps) :
Package / Case :
SOT-1483-1
Product Status :
Active
Base Product Number :
BLP15
Noise Figure :
Frequency :
1MHz ~ 1.5GHz
Gain :
17dB
Transistor Type :
LDMOS
Supplier Device Package :
Series :
BLP
Package :
Digi-Reel?
Power - Output :
100W