BLM8G0710S-60PBY
Mfr.Part #
BLM8G0710S-60PBY
Manufacturer
Ampleon
Package / Case
SOT-1211-2
Datasheet
Download
Description
RF FET LDMOS 65V 36.2DB SOT12112
Stock
178
In Stock :
178
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Supplier Device Package :
16-HSOPF
Published :
2011
Voltage - Test :
28V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
957.5MHz
Gain :
36.2dB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
65V
Power - Output :
6W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
SOT-1211-2
Transistor Type :
LDMOS (Dual)
Current - Test :
60mA